Röportaj

andrEX: “Kadromuz son hali ile daha genç, dinamik ve kısmen daha tecrübeli”

By

on

Son dönemlerin yükselişte olan takımı No Quarter Cartel‘in kaptanı Anılcan ‘andrEX’ Dörtkol ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. andrEX ile ESL Türkiye Şampiyonası Kış Sezonu’nu, Türkiye’deki CS:GO’ya olan ilgiyi, IGL sorununu, eski takım arkadaşı paz’ı, takımındaki değişiklikleri ve de hedeflerini konuştuk.

Anılcan merhabalar. Öncelikle son katıldığınız ESL Türkiye Şampiyonası Kış Sezonu şampiyonluğunuz için sizi tebrik ederim.

Teşekkür ederim 🙂

Bir süredir Türkiye CS:GO dünyasının içerisinde olan bir oyuncu olarak, ilk başladığın zamanlar ile bugünü kıyaslarsan, ne tür bir gelişme ya da gerileme olduğunu düşünüyorsun? Sence oyuna ilgi arttı mı, azaldı mı? Türk oyuncuların kalitesi arttı mı yoksa azaldı mı?

Şahsen gerileme olduğunu düşünmüyorum, aksine espor’un gelişmesi ile birlikte CS:GO’ya karşı ilgi de arttı. Türk oyuncuların kalitesine gelirsek de yapılan turnuvalar ve açılan ligler sayesinde arttığını düşünüyorum . Ama yine de espor ve oyuncu kalitesi anlamında kat etmemiz gereken çok yol var.

Genel olarak ülkede bir IGL sıkıntısı olduğu net. Bu sorunun nedeni sence ne? Sorumluluk almak istememek mi, demo izlemek-taktik üretmek gibi ekstra işlerle uğraşmak istememek mi, yoksa başka sebepleri var mı?

Bu söylediğiniz sebeplerde size katılıyorum. Fakat şu konuya da değinmek istiyorum, Türkiye’deki çoğu oyuncu, oyun bilgisi konusunda yetersiz kaldığı için takım arkadaşlarını oyun içerisinde yönlendiremiyor. Bu da oyuncuları daha çok bireysel oyunlarına odaklanmaya yönlendiriyor.

Ahmet “paz” Karahoca ile aranın iyi olduğu biliniyor. Phoenix Esports takımındaki durumunuz nasıldı? paz’ın Space Soldiers için ayrılması sizi o dönem nasıl etkiledi ve o süreçten sonra neler gelişti?

Ahmet ile aram gayet iyi herkesin bildiği üzere 🙂 Phoenix Esports’daki durumumuz konusunda ise, oyunu beraber öğrendik diyebilirim. Ahmet gibi bir oyuncuyu kaybetmek bizi tabi ki de etkiledi. Fakat biz her zaman onun arkasında durduk ve ona destek olduk.

ESL Türkiye Şampiyonası Kış Sezonu öncesi ruffian Arena Bulls’a transfer oldu ve bir anda LAN play-off’ları öncesi 4 kişi kaldınız. Hatta bazı oyuncuların da bir takım kişisel sorunları oldu. Bu LAN turnuvası öncesi hisleriniz nasıldı? Çok büyük bir beklentiniz var mıydı, yoksa “yapabildiğimizi yapalım, yeter” görüşü mü hakimdi takıma?

Açık konuşmak gerekirse ruffian transferinden sonra turnuvayı kazanma konusunda şüphelerimiz vardı çünkü ortada 8 aylık bir birliktelik vardı, fakat yarı final’de Cem Batuhan ‘Delta’ Yılmaz’ın sergilediği iyi performans sonrasında ise bu turnuvayı kazanabileceğimize inandık.

journey ve lurzb0b son zamanlarda X’it Pro’dan ayrılarak aranıza katıldı. Sonuç olarak kısa süreliğine sizle oynayan Delta, FastMotion ve saydam gibi oyuncular şanslarını pek iyi kullanamadı gibi görünüyor. Bu iki oyuncunun seçim süreci nasıl gelişti?

Şöyle ki, bulunduğumuz konum ve oynadığımız ligler sebebi ile lurz ve journey’in bize daha uygun oyuncular olduğunu düşündük. Ama yine de Delta, FastMotion ve saydam’ın ülkemizde iyi yerlere gelebilecek potansiyele sahip olduklarını düşünüyorum. Sizin vesilenizle de onlara başarılar diliyorum.

Yeni transferlerinizle beraber kadronuzda sürekli bir AWP’ci yok, bu kadro ile çalışmalar nasıl gidiyor? Bu anlamda AWP’nin çok ön planda olmadığı bir oyun tarzına mı yöneleceksiniz?

Çalışmalarımız gayet yoğun ve güzel gidiyor. AWP konusuna gelirsek XiSTOU ve ben bu görevi gerektiğinde üstleneceğiz.

Kadro son zamanlarda çok değişti, takımın şu anki kadrosunun önceki versiyonlara göre daha iyi olduğunu söyleyebilir misin?

Kadromuz son hali ile daha genç, dinamik ve kısmen daha tecrübeli oldu. Bunları göze alarak daha iyi bir kadro oluştuğunu söyleyebilirim.

Şu anda ESL Türkiye’nin bir sonraki sezonundaki yeriniz garanti. ESEA Main’de işleriniz güzel gidiyor. Avrupa turnuvalarının açık elemelerinde de sizi neredeyse hep görüyoruz. Takım olarak, çalıştığınız uğraştığınız kesin. Peki, kısa ve uzun vade planlarınız neler?

Kısa vadede ESEA MDL Ligine çıkmak ve ESL Türkiye’de tekrar şampiyon olmak. Uzun vadede ise planlarımız dahilinde olan Gaming House ile birlikte takım oyunu ve iletişimini artırıp Avrupa’da kalıcı olmak.

CS:GO’da bir tane şeyi değiştirme hakkın var. Herhangi bir şey olabilir bu. Neyi değiştirmeyi seçersin?

Nuke haritasını kaldırmak, kendisinden nefret ediyorum. 😀

Röportaj isteğimizi kabul ettiğin için teşekkür ederiz. Son olarak takipçilerine iletmek istediğin bir mesaj var mı?

Bu güzel röportaj için CESEGO.net ekibine teşekkür ediyorum. Takipçilerimiz bizi desteklemeye devam etsin, teşekkürler 🙂


andrEX’i takip etmek için: Twitter Facebook Twitch Steam

About bodie

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com