Röportaj

DESPE: “Şans verildiği zaman tekrar Space Soldiers’ta oynamak isterim”

By

on

ESL Pro Lig Finalleri’nde yarı final gününde Çağatay “DESPE” Sedef  ile oturup konuşma fırsatı bulduk. Space Soldiers’ın kurulduğu günden bu yana takımda yer alan ve takımın bu günlere gelmesinde büyük katkısı olan oyuncu ile bu turnuvaya Space Soldiers ile katılmasınıı, ESL banını ve gelecekteki planlarını konuştuk. Röportaj isteğimizi kabul ettiği için DESPE’ye tekrardan teşekkür ederiz.

Space Soldiers ile son turnuvan WESG Avrupa Elemeleri’ydi. O günden bu yana pek ses çıkmadı senden. Ne yapıyordun genel olarak? 

Şöyle söyleyeyim, benim okulum var, okuluma devam ediyorum. CS oynamıyorum hiç değil. Oynuyorum, ama bireysel antremanları yeteri kadar yapamıyorum okulumdan dolayı. Gitme zorunluluğum var, her gün gitmek zorundayım. O zamandan bu yana ne yapıyorsun dersen, okula gittim geldim, elimden geldiğince kişisel antremanlarımı yapmaya çalıştım. Takım antremanlarını çok fazla takip de edemedim. Bu yani, çok değişik bir şey yok hayatımda. Şu anda okula odaklanmış durumdayım.

Space Soldiers buraya seninle geldi. Çok çalışma şansınız olmadı diye tahmin ediyorum. Bir hedef elbet koymuşsunuzdur, çok büyük bir hedef olduğunu da sanmıyorum, ideal bir durum değildi. Bu turnuvadaki performansınızı nasıl buldun?

Bana son gün geleceksin dendi. Belli değildi, Buğra’nın (Calyx) vizesinin çıkıp çıkmama durumu vardı. Çıkmadı değil, yetişmemesi söz konusuydu. Yetişmediğinde bana bilet alındı direkt, buraya geldim. Hiç antreman yapmadım takımla onu söyleyeyim. Tek map bile oynamadık. Buraya gelince Na’Vi’ye karşı 2 map oynadık, Mirage ve Inferno, scrim tarzı. Görev olarak, Buğra’nın ne yapması gerekiyorsa onu yapmak zorundaydım. Elimden geldiğince yapmaya çalıştım. Hedef olarak konuşursak, benim hedefim playoff oynamaktı. Mükemmel olurdu ki yapabilirdik. Çok fazla oynama imkanı olmadı, benim de kişisel olarak, takım olarak da. O yüzden çok büyük bir hayal kırıklığı olarak görmüyorum ben. Sağlık olsun diyelim.

ESL banı… Nasıl oldu? Bir açıklama yapılmadı. 

Cevaplayayım, ben bir açıklama yapayım. Şöyle oldu, ben evde oturuyorum, gaming house’da, beraberiz hepimiz. Birden haberlerde ban yediğimi gördüm. Ben bilgisayarımda 2 sene ESL Wire açmadım, baktım en son tarih 2016 mıydı neydi… Böyle bir şey nasıl oluyor, araştırdık ettik, ESL’in baş adminine söyledik. Onlar ilgilendi. Benim hesabım başka bir hesapla eşleştirilmiş. O hesap ban yiyince, ben kullandım zannedilip benim hesabım otomatik olarak banlanmış. Tamamen şanssızlık, denk gelme olayı.

Gelecek planın ne? Kendini Space Soldiers’tan başka bir takımda görüyor musun, yoksa şu an okul okuyorsun, geleceğinde Space Soldiers olmazsa okuduğun bölümle alakalı bir işte mi yer almak istiyorsun ilerde?

Öncelikle benim kesinlikle bırakmak gibi bir hedefim yok. Gidebildiğim kadar takım arkadaşlarımla gitmeye çalışacağım. Başka bir şey düşünmedim, arkadaşlarım dışında başka bir takımda oynamayı pek fazla düşünmedim. Gelecekle ilgili kararım, şu an net bir şey yok ama, dediğim gibi, şans verildiği zaman tekrar Space Soldiers’ta oynamak isterim.

Röportaj: Cem “bodie” Mollaoğlu

Fotoğraf: HLTV.org

About bodie

Recommended for you

Bir Cevap Yazın

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com