Genel

ELEAGUE Premier’e Yakından Bakış

By

on

ELEAGUE Premier CS:GO turnuvası 21 – 29 Temmuz tarihleri arasında Atlanta / Amerika’da gerçekleşecek. Bir major ya da ayarında turnuva olmamasına rağmen dağıttığı 1milyon dolarlık ödül ve dünyanın en iyi takımlarının burda yer alması nedeniyle yılın en önemli turnuvalarından biri olacak. Gruplara ve takımlara yakından bakalım.
Gruplar;

A Grubu

ASTRALIS

Nisan-Mayıs-Haziran aylarının her birine birer adet kupa sıkıştıran Astralis yine bu turnuvanın en büyük favorisi. Geçen sene ELEAGUE Premier finalinde FaZe’e kaybeden Astralis bu yılın şu ana kadarki en iyi takımı. ESL Köln yarı finalinde şampiyon NaVi’ye kaybettikleri maç her ne kadar “acaba Astralis yine choke dönemine giriyor mu?” sorularını akıllara getirsede bu turnuva onlar için büyük bir test. B grubuna göre nispeten daha iyi bir gruptalar ve gruptan lider çıkmaları olası.

CLOUD9

Son major şampiyonunda kriz büyük. Stewie transferi ile güç kaybeden ve önce FNS hamlesi ile saçma bir deneme sonucunda krizi çözemeyen birde üzerine Tarık’ı MIBR’e kaptıran ünlü Amerikan ogranizasyonu için sıkıntılar devam ediyor. Şubat ayındaki cs_summit turnuvasından itibaren oynadığı 8 turnuvada yarı final dahi göremeyen C9, STYKO ile sıradan görünmeye devam etti. Tarık’ın ayrılması sonrası Golden’ı stand-in olarak bu turnuvaya davet eden C9, gruptaki en kötü sonuçları almaya yakın.

LIQUID

2018 yılının en iyi çıkış yapan takımlarından biri Liquid. NAF ve TACO transferleri ile 2018 yılı içerisinde ciddi bir ivme yakalayan Amerika organizasyonunun en büyük şanssızlığı Astralis oldu. Pro lig finallerinde ve ECS Finallerinde Astralis ile karşılaşmaları sonucu yılın en iyi takımına karşı alabilecekleri kupadan oldular. Son ESL Köln turnuvasınında aşırı vasat oyunu bir kenara koyarak tekrar kendilerine gelmelerini bekliyorum. Ev sahibi oldukları bir turnuva ve Astralis’ten sonra gruptan çıkmaya en yakın takım.

MIBR

MIBR, Tarık hamlesi ile birlikte belkide şuan aktif sahnenin en iyi kadrosuna sahip oldu. Efsane üçlü Fer – Cold – Fallen’a son major şampiyonunun iki yıldızını dahil etmek harika bir hamle. Stewie ile birlikte iletişim – dil sorununu çözemeyen takımın Tarık’la bu işleri daha hızlı yapacağı kesin ancak ELEAGUE turnuvası için bence gerçek MIBR’ı görmemiz adına erken. Zamana ihtiyaçları var ancak bu kadro ciddi bir tehdit.

B Grubu

FAZE

Olof döndü. Her ne kadar Cromen ile gayet iyi bir dönem geçiren FaZe, gerçek yıldızına kavuştu. Olof gibi oyun tarzı nedeniyle devamlılığa sahip olması gereken bir oyuncunun bu kadar ara vermiş olması mutlaka sorun yaratıcaktır. Ancak FaZe’in yetenek bazlı oyunu her zaman turnuva kazandırmaya yakın. A grubuna göre çok daha sert olan bu grupta yine de favori FaZe olacaktır.

FNATIC

-lekro +draken hamlesini çok anlamamış olsamda gerçekten yararlı olup olamayacağını göreceğimiz turnuvalar bunlar. Mart ayındaki WESG şampiyonluğundan itibaren Fnatic için işler çok iyi değil. Bu turnuvada şanslarını çok görmüyorum ancak İsveç’in bir numarası takım her zaman içindeki çözümleri yaratabilecek durumda. Fakat grubun en zayıfı olarak öne çıkıyor.

MOUZ

2018 yılındaki en iyi takımlardan biri Mouz oldu. Geçen sene itibariyle bu sinyali veren Alman kulübü, artık finallerde gördüğümüz yarı finallerde upsetleri yaşatan bir takım haline geldi. Kağıt üzerindeki en zayıf oyuncuları STYKO’yu takımdan gönderek bir süper yıldız Snax’i transfer etmeleri de aslında daha da yukarıları hedeflediğini gösteriyor. Köln’deki başarısız sonuç Snax’li ilk turnuva (turnuvadan çok kısa süre önce dahil olmuştu) için kabul edilebilir. Bakalım bu 2 haftalık süreçte neleri oturtmuşlar göreceğiz. Turnuvanın favorilerinden değil, ancak Snax etkisi bir takıma çok fark yaratabilir.

NAVI

s1mplespor yoluna devam ediyor. Dünyanın en iyi oyuncusu s1mple’in önderliğinde NaVi, ESL Köln’de geçen hafta kupaya uzandı. s1mple’in tabiki tüm takımları yenmesi beklenemez ancak turnuvanın gizli kahramını electronic işi kolaylaştırdı. NaVi’nin artık oyununu bilmeyen yok, yavaş, iyi tradeli oyun ve s1mple’ın şapkadan çıkaracağı tavşanlar a göre kupalar gelebiliyor. NaVi’nin b2b çok iyi oynadığını görmek zor ancak buraya son büyük turnuva şampiyonu olarak geliyorlar.

About root

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com