Genel

FACEIT Major: London – HellRaisers’a Woxic Yetmedi

By

on

FACEIT Major: London’da temsilcimiz Özgür “woxic” Eker sahne aldı. Yıldız AWPerın takımı HellRaisers, Team Liquid’e karşı oynadığı çeyrek final maçında takımlar, sırasıyla Mirage, Dust 2 ve Cache’te kozlarını paylaştı.

Liquid kendi seçimi Mirage’a hızlı rauntlarla fırtına gibi başladı ve 6-0’da rakibine mola aldırdı. Mola sonrası Liquid durumu 7-0 yaptı ancak 8. rauntta Kirill “ANGE1” Karasov – woxic ikilisi agresif mid oyunuyla HellRaisers raunt galibiyetiyle tanıştı. Ancak bu raunt devrenin gidişatını pek de değiştirmedi, Liquid oyunu domine etmeye devam etti ve devre arasına 13-2 gibi ezici bir üstünlükle girmeyi başardı.

HellRaisers ve woxic, ikinci yarıda T tarafına geçtikten sonra toparlanmış göründü. Temsilcimizin aldığı üç frag ile ikinci pistol raunt HellRaisers hanesine yazıldı. Sonraki rauntlarda da hata yapmayan Doğu Avrupa takımı 12-6’da farkı 6 raunda indirdi. 19. raunttaysa HR için işler tersine dönmüş göründü. Raundun henüz ortalarında woxic kendisini 1’e 4 pozisyonda buldu. Yıldız oyuncu bu büyük dezavantajı müthiş AWP oyunuyla 1v1 duruma getirse de sonunda Jonathan “EliGE” Jablonowski’ye yenik düştü. 13-7 sonrası Liquid iki raunt daha kazanıp 15-7 ile harita sayısına ulaştı. Harita sayısına karşı oynayan HellRaisers’ta Vladyslav “bondik” Nechyporchuk – woxic işbirliği geri dönüş için bir umut ışı yaktı. Bu umut ancak 15-10’a kadar diri kaldı. Liquid’in middeki agresifliği raundu ve haritayı Kuzey Amerika temsilcisine kazandırdı.

Dust 2 ise HellRaisers’ın üstün oyunuyla başladı. Woxic ve arkadaşları 4-0 ile erken avantajı ellerine geçirmelerine karşın Liquid’in yıldızlarına engel olamayınca devre arası skoru 9-6 Kuzey Amerika takımı lehine şekillendi.

İkinci pistol raundu Keith “NAF” Markovic’in 1v3 clutchıyla sonuçlanınca Team Liquid 10-6 ile farkı 4’e çıkardı. Ancak sonraki rauntta HellRaisers’ın 2 AK-47’li kumarı bondik’in short ve plant sonrası oyunlarında dört kill almasıyla olumlu sonuç verdi. Bu noktadan sonra HellRaisers, üst üste shortu bir maden gibi işlemeye başlayarak skoru 10-10’da eşitledi. Liquid bu duruma longu tamamen boş bırakıp üç oyuncuyla shorta odaklanarak adapte olmaya çalışsa da HellRaisers istinai rauntlar dışında bu pozisyonda başarılı olmaya devam etti. Üst üste zaferler sonrası, harita skoru 16-10 HR lehine sonuçlanırken seride durum 1-1’e geldi.

FACEIT Major: London’da üçüncü yarı-finalist Cache’te belirlendi. Liquid, T olarak başladığı haritada pistol ve sonraki üç raundu kazanarak 4-0’lık erken avantaj elde etti. Buna HellRaisers üç raunt ile cevap verdi ve skor 4-3’e geldi. 8. raunttan itibaren ise harita Liquid tarafında domine edildi. ANGE1 – Issa “ISSAA” Murad ikilisinin savunduğu A’ya üst üste başarılı oyunlar sergileyen Liquid, farkı giderek açmaya başladı. 7-3’te gelen HR molası sonrasında, zaman zaman woxic ve Bence “DeadFox” Böröcz de A’yı 3’lese dahi bu yeterli olmadı. 10-4’e kadar Liquid serisi sürerken HR ancak devrenin son raundunda, woxic’in B savunmasında aldığı üç kill ile 5. raundunu kazanabildi.

HellRaisers, ikinci devreye hızlı bir B oyunuyla başladı. Fakat Liquid’in Epitacio “TACO” de Melo – NAF ikilisinden oluşan B savunması, NAF’ın üç kill aldığı rauntta başarılı oldu. Pistol raunttaki B bozgunundan sonra HellRaisers rotayı A’ya çevirdi ancak Nick “nitrO” Cañella – Russell “Twistzz” Van Dulken ikilisi en az B’deki takım arkadaşları kadar başarılıydı. Üst üste Liquid galibiyetleri skoru 15-5’e getirirken Liquid’in elinde yarı finale çıkmak için 10 raunt vardı. HellRaisers 21. raundu kazanarak zorunlu 10 raunttan ilkini kazanmayı başardı. Fakat woxic ve takımının umutları ancak 15-8’e kadar devam etti. 24. rauntta gelen Liquid zaferi, 16-8’lik Cache ve 2-1’lik seri skorlarıyla Kuzey Amerikalıları yarı finale taşıdı. HellRaisers ise FACEIT Major: London’a çeyrek finalde veda etmiş oldu.

Toplam 76 raunt süren seride NAF ve woxic, aldıkları 64’er frag ile takımlarının öne çıkan oyuncuları oldular.

Bu sonuçla Team Liquid; mibr ve Na’Vi’den sonra yarı finale çıkan üçüncü takım oldu. Londra’da son yarı finalist, Astralis – FaZe Clan maçıyla belli olacak.

Kapak fotoğrafı: HLTV

About bodie

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com