Genel

IEM Katowice 2019 Challenger Aşamasına Bakış (2. Bölüm)

on

Ence (HLTV #11):
Geçtiğimiz yılın hiç kuşkusuz en heyecan verici takımlarından birisi olan ENCE ilk kez bir majör deneyimi yaşayacak. Avrupa minörünü zirvede taşıyan Finlandiya temsilcisi, tecrübeli Allu ve başta sergej olmak üzere çok yetenekli ve heyecan uyandırıcı isimlerden oluşuyor. Bu majörün “gizli” favorilerinden birisi olarak gösterilen ekibin turnuvada neler yapacağı merak konusu.

Spirit (HLTV #17):
İlk kez katıldıkları Faceit Majöründe aldıkları 2 galibiyetle bir üst aşamanın kıyısından dönen Rus temsilcisi benzer başarıyı diğer turnuvalarda gösteremedi ve oldukça silik bir yıl geçirdi. Bölgesel olarak başarılı sonuçlar elde etse de, kendilerinin Majör sonrası yarattığı beklentiyi karşılayamadılar. Bu turnuva 2 galibiyete ulaşmaları zor gözükse de bir CIS klasiği olarak süpriz görürsek şaşırmamak gerekiyor.

Ence – Spirit Maçı:
Ence karşılaşmanın ağır favorisi ve turnuvaya sağlam başlamak istiyorlar. İlk maçlarında büyük bir sıkıntı yaşamayacaklardır.

G2 (HLTV #19):
Rüya Fransız kadrosunu kurduktan sonra bir türlü istenilen sonuçları alamayan ve 2018 yılını kadro değişiklikleri ile geçiren G2 için işlerin rayına girdiğini söylemek hala pek mümkün değil. Shox, Kennys, boddy 3’lüsünün tecrübesi ve kalitesi konusunda kimsenin tereddütü olmasa da G2, 2 yıldır aşamadığı sıkıntıları son kadro değişikliği ile de aşmışa benzemiyor. Bu turnuva onların uzun bir aradan sonra Minör yollarına düşmesine sebebiyet veren turnuva olabilir.

Vega Squadron (#53):
Majör süprizleri ve Vega kadar uyumlu bir ikili var mıdır? Herhalde sayıları çok azdır. Vega özellikle geçen sene Majörlere, önceki sene ise majör elemesine damgasını vuran bir ekip. Geçen yılki her 2 majörde de bir üst tura çıkan ekip, bu konuda adeta istikrar sağlamış durumda ve bu yıl da benzerini yapmamaları için bir sebep yok. Çoğu takım, alışılmadık taktikleri nedeniyle onlardan çekindiğini pek çok kez belirtiyor.

G2 – Vega Maçı:
Vega her ne kadar kadro değişikliğine gitse de Majör karakteri olan bir takım. G2’nun içinde bulunduğu “çalkantılı” süreç göz önüne alınırsa bu eşleşmede Vega bir adım önde.

Furia (HLTV #23):
IEM Katowice 2019 adeta yeni yüzlerin Majörü ve Furia da bunu sağlayan ekiplerden bir tanesi. Brezilya temsilcisi, güzel görünümlü logoları nedeniyle oluşturdukları hype dışında henüz bunun ötesi bir heyecan sunabilmiş değil. Bu majör onlar için çok önemli bir sınav ve yetenekli oyunculara sahip bu takım belki de diğer takımlar arasında en “kapalı kutu” özelliğine sahip takım.

NIP (HLTV #14):
Üst üste kaçırdıkları Majörlerden sonra tekrardan Ana Sahneye dönen NIP için geçen sene inişli ve çıkışlıydı. Süpriz zaferler, şampiyonluklar elde ettikleri sene de bir türlü istikrarı tutturamadılar. Bu Majör onlar için yeni bir başlangıç fırsatı.

Furia – NIP Maçı:
Furia bu maça çok hazırlanarak gelecektir, turnuvanın belki de en kapalı kutu takımı olarak süprizle başlayabilirler. NIP’i kestirmek zor ama oyuncuların sosyal medyadan heyecanlarını görmek mümkün. Oldukça yakın geçecek bir maç bizleri bekliyor. İbre az da olsa NIP’ten yana.

Winstrike (HLTV #28):
Geçtiğimiz yıl CS:GO dünyasını sarsan QBF ve devamı Winstrike kadrosundan sadece 2 oyuncu barındıran Winstrike Worldedit ve Waylander gibi sahnenin çok önemli ve tecrübeli isimleriyle dikkat çekiyor. Bu turnuvada süpriz yapmaya yakın takımlardan birisi.

NRG (HLTV #5):
Sessiz sedasız, fazla sükse yapmadan dünya sıralamasında ilk 5’e giren NRG kadro ve oynadıkları oyun itibariyle en çok heyecan uyandıran takımlardan birisi. Süpriz bir şekilde katılamadıkları London Majörünün ardından bu kadroyla ilk kez Majör tecrübesi yaşayacaklar. Dünya sıralamasında 5. sıradalar ama hala çoğu takım onları küçümsüyor. Bu turnuva kendilerinden beklenti epey büyük.

Winstrike – NRG Maçı:
NRG pek tabi ki bu eşleşmenin doğal favorisi ancak Winstrike’ın süpriz bir galibiyet alacağını düşünüyorum.

About Ali Uygur Selçuk

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com