Genel

IEM Katowice 2019 Kutu Düşürme ve Pick’em Rehberi

on

Önümüzdeki hafta başlayacak yılın ilk majörü olan IEM Katowice 2019’da Valve bir yeniliğe giderek önceki senelerde uyguladığı “kutu düşme” ve “pickem rozet” olayında farklılığa gitti.

Eskiden maçları CS:GO içinden ya da bağlı Twitch hesabından izleyen herkes maç içerisinde kutu düşürme şansına sahipti. Yine Pick’em mücadelesi için maç tahminleri yapmak üzere sticker satın alınıyor ve alınan puanlara göre Pick’em Ödülü kazanılıyordu.

Bu yıl ise Valve, oyunun Free2Play hale gelmesinden ötürü Kutu Düşürme ve Pick’em oynama için “Viewer Pass” adında bir uygulamaya gitti. 55 TL ödenerek oyun içinden satın alınan Viewer Pass artık Majör maçları izlerken kutu düşürmek ve pickem oynamak için tek şansınız.

Peki bu Viewer Pass bizlere ne imkan sağlayacak?

Öncelikli olarak Viewer Pass alan herkes bronz IEM Katowice 2019 madalyası kazanacak. Kısacası artık Pick’em oynamadan da rozet kazanmak mümkün. Ayrıca rozetinizi gümüş, altın ve ilk defa uygulanacak elmas versiyonuna yükseltmemizin çeşitli ödülleri var.

Artık maçları izlerken izleyiciler arasından rastgele bir şekilde kutu düşürülmesi olayı bitti. Yani maçı açık bırakayım belki kutu düşer devrinin sonuna geldik. Yeni uygulama ile birlikte kutu düşürmenin tek yolu rozetinizi yükseltme. Her seviye için de 1 adet Hatıra kutusunu kendi belirleyeceğiniz maçtan seçeceksiniz.

Kısacası, Rozetinizi Gümüş yaparsanız 1, Altın yaparsanız 2, Elmas yaparsanız ise 3 tane hatıra kutunuz olacak.

Rozetin seviyesini tamamlamak ise Majörle alakalı çeşitli görevlerden geçiyor. Bu görevlerin bir kısmı “Pick’em de 5 maç doğru tahmin etme, en az 1 maç canlı izleme vb.” Bu görevleri tamamladıkça rozetinizin seviyesini atlatabilecek ve hatıra kutularını alabileceksiniz. Önemli bir not olarak artık Viewer Pass ile Pick’em oynamak için sticker almanız gerekmiyor.

Valve, Viewer Pass’tan elde edilen gelirin %50’sinin oyunculara aktarılacağını da açıkladı ayrıca. Bu da DOTA turnuvalarında gördüğümüz “Crowfunding” sisteminin bir ön ayağı olabilir.

İlk başta 55 lira fazla gelse de önceki sistemde de Pick’em Rozeti alma maliyeti hemen hemen aynıydı. Ayrıca garanti hatıra kutuları düşürerek verilen bu paranın geri çıkarılması da pek olası gözüküyor.

About Ali Uygur Selçuk

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com