Genel

IEM Katowice 2019 Minor Eleme Turnuvaları Tamamlandı

By

on

IEM Katowice 2019 Major turnuvası için 4 bölgede gerçekleşen eleme turnuvaları ve bunların sonucunda Major’a katılmaya hak kazanan takımlar belli oldu. Sonuçlara ve takımlara bakalım…

Avrupa MINOR Turnuvası

Temsilcimiz Ex-SpaceSoldiers’ın da yer aldığı ve Mouz, North, Ence, Vitality gibi nerdeyse küçük bir major kıvamındaki elemelerden ENCE ve Vitality çıkarken, North ise en iyi 3.lerin karşılaşacağı ek elemeye katılma hakkı kazandı.

ex-SS genel anlamda yetersiz bir görüntü ile 0-2 yaparak elemelere veda ederken, en büyük süpriz Mouz cephesinden geldi. Belki legend statusunde bile olabilecekken öcne kapalı elemelerden sonrada bu elemeden yola çıkan takım, Valiance takımına 2. kez yenilerek çok erken veda etmiş oldu. Genel anlamda elemelerden çıkan diğer favori takımlarda beklenen performanslarını sergiledi.

CIS MINOR Turnuvası

CIS takımlarının genel anlamdaki formsuzlukları sebebiyle çok heyecanlı olmayan, sönük bir CIS elemesi gördük. Uzun süredir kayıpları oynayan ve kadro değişiklikleri ile bunu çözemeyen Gambit’in ilk 3 dışında kalması dışında, CIS dünyasındaki eli ayağı düzgün takımların bu elemeden çıktığını söyleyebiliriz. Flipside’dan Waylander ve Worldedit transferleri ile farklı bir kabuğa bürünün Winstrike, 3. olarak ek elemeye katılma şansı yakaladı.

Amerika MINOR Turnuvası

2018’in Amerika kıtasındaki en başarılı takımlarından NRG’i bir kenara koyarsak, genel olarak dengeli bir elemeye sahne olan Amerika Minor’unde, eUnited, INTZ, Bravado, Imperial, Karrigan transferi ile nV’nin performansları merak uyandırmıştı. NRG’nin beklenen liderliği gelirken, Brezilyalı FURIA önemli bir atılım yaparak hemde Imperial, INTZ gibi daha tecrübeli ve önemli Brezilyalı oyuncuları içerek takımları geride bırakarak, direk Major hakkını kazanan 2. takım oldu. nV ise en azından 3. olarak ek elemeye katılma şansı yakaladı.

Asya MINOR Turnuvası

Her yıl bu elemelerden çıkmasına alıştığımız tanıdık yüz Renegades yine beklenildiği şekilde burdan 1. olarak çıktı. Aslında bu konuda çok fazla eleştiri aldıklarını da eklemek lazım. Renegades belki başka hiçbir bölge elemesinden çıkamayacak güçte iken Asya’dan bu elemeye dahil olarak Major slotunu garantilediği eleştirileri her sene geliyor. Diğer bir Avustralya takımı Grayhound ikinci olarak Major’a katılmaya hak kazandı. Daha önce ismini çok kez duyduğumuz MVP, CyberZen gibi uzak doğu takımlarını geride bırakan ViCi Gaming, 3. olarak ek eleme hakkı kazandı.

Ek MINOR Elemesi

2019 IEM Katowice Major’ına özel Minörlerde 3. olan takımların kendi arasında son şans elemesi yapıldı. Genel anlamda Avrupa’dan katılan North’un büyük favori olduğu bu elemede, North ve Envy gibi takımlar büyük şok yaşarak bu elemeden çıkamadılar ve Winstrike ile birlikte ViCi Gaming adını Major’a yazdırdı.

Bu sonuçlarla birlikte aslında North, Mouz, Optic gibi önemli takımlar, Cutler, Karrigan, JDM, Nifty, kNg, FNS, Dosia, Mou, Bondik gibi önemli isimler Major’ı kaçırmış oldular.

Turnuvaya katılacak 24 takım;

About root

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com