Genel

Katowice 2019 Amerika Minörüne Yakından Bakış

on

Amerika Minörleri önceki yıllarda, Avrupa kadar olmasa da çekişmenin en yüksek olduğu Minörlerden birisiydi. Katowice 2019 Amerika Minörü ise ilk defa bu denli “denge” farkı yüksek takımların bir araya gelmesiyle dikkat çekiyor.

NRG:
NRG, bir önceki majör olan Faceit London’a katılamadığında bu büyük bir süpriz olarak değerlendirilmişti. Hiç kuşku yok ki 2018 yılının en büyük sıçramalarından birini yapan takımların başında geliyordu NRG. Sadece turnuvalarda boy göstermeleri değil, Tier1 turnuvalarında gösterdikleri performans ile herkesin dikkatini çekip beğenisi kazandılar. NRG yeni bir süpriz istemiyor ve Majör sahnesine yeni kadrosuyla dönmek için önlerinde güzel bir fırsat var. Hem grupta hem minörde tartışmasız favoriler. Takım dengeleri arası uçurum o kadar fazla ki onları zorlayabilecek tek bir takım dahi yok.

Imperial e-Sports:
Brezilya temsilcisi, takım olarak önemli bir başarı gösteremeseler de Güney Amerika sahnesinin önemli oyuncularından SHOOWTİME, zqk gibi oyunculara ev sahipliği yapıyor. Grupta onlar için en realist hedef 2.lik olacak fakat ilk maçlarını NRG’ye karşı oynayacak olmaları kendi adlarına büyük bir şansızlık.

Bravado Gaming:
Bravado Gaming oldukça enteresan bir organizasyon. Bilmeyenler için söyleyelim, Bravado Gaming bir Güney Afrika takımı. Evet, Güney Afrika. Hatta çok köklü bir geçmişleri var. Uluslararası sahnede hiç bir zaman ciddi başarıları olmasa da 2014 yılından bir Majör tecrübeleri cepte duruyor. Organizasyon geçtiğimiz yıl Amerika’ya taşınarak buradan turnuvalara katılmaya karar vermiş bu süreçte de -şimdilik- bu kararın olumlu etkilerini görmüştü diyebiliriz. İsimleri son günlerde online maçlarda “şike” iddialarıyla gündeme gelen ekip, grupta 2.lik mücadelesi için varını yoğunu ortaya koyacaktır.

INTZ eSports:
kng, destinyy, yeL gibi çok önemli ve tecrübeli Brezilyalı oyuncu kadrosuyla dikkat çeken ekip Amerika Minörüne, Güney Amerika şampiyonu olarak geliyor. Kendilerini mevcut kadroyla ilk olarak geçtiğimiz ay düzenlenen ESL Pro Lig Finallerinde izlemiştik. Takım burada, BIG ve G2’ya kaybederek pek de iyi sinyaller vermemişti. Bu minör onlar için önemli bir sınav ve grubun NRG’den sonraki favori takımı durumundalar.

Team Envy:
Bu günleri de gördük ve CS:GO tarihinin en önemli takımlarından Envyus artık Amerika sahnesinde. Fransız kadrosunu dağıttıktan kısa bir süre sonra Amerika’ya taşınan organizasyon jdm, nifty, cutler ve en son olarak transfer ettiği karrigan gibi çok tecrübeli oyunculara, drone gibi Amerika sahnesinin en umut vaadeden yeteneklerinden birine sahip. Kağıt üzerinde çok heyecan verici bir kadroları var ama takım olma konusunda sıkıntı çekiyorlar. Amerika Kadrosuyla katıldıkları az sayıda turnuva olsa da şu ana kadar hayal kırıklığı yaşadılar.

Team One:
Güney Amerika temsilcisi olarak kendi bölgelerinden değil, Kuzey Amerika elemelerinden Minör spotunu kapan Team One özellikle geçtiğimiz yıl WESG turnuvasında Space Soldiers’a karşı mücadele etmesinden olayı, Türk taraftarlarca ismi bilinen bir ekip. Bunun haricinde hiç bir kayda değer başarıları yok ve bu minörde de üst tura çıkmaları dahi kendileri adına büyük başarı olacaktır.

FURIA Esports:
Brezilya temsilcisi de Minöre Kuzey Amerika elemelerinden katılma hakkı kazandı. Yerel ve bölgesel başarıları olsa da onların da şu ana kadar kayda değer hiç bir başarıları bulunmuyor. Onların da gruptan çıkmaları dahi büyük süpriz olacaktır.

eUnited:
Bu yıl kendi adlarına önemli bir atılım yapan takım kadrosunda Kuzey Amerika sahnesinin önemli isimlerinden dapr, fns bulunuyor. B Grubunda ENVY sonrası en güçlü takım olarak gözükseler de, playofflara kalmaları durumunda onları hiç de kolay maçlar beklemiyor.

SON SÖZ:
NRG süpriz yaşamadan, kolay bir şekilde Majör biletini kapacaktır. 2. sıra için Envy ve Intz arasında kıyasıya bir mücadele görebiliriz, Bravado olası bir süpriz durumunda tetikte bekleyerek aralardan sıyrılıp yıllar sonra yeniden Majör yüzü görebilir.

About Ali Uygur Selçuk

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com