Genel

Katowice 2019 Avrupa Minör’e yakından bakış

By

on

Temsilcimiz ex-SS’in de yer aldığı Avrupa Minör’de mücadelede edecek takımlar, turnuva formatı ve ekibimizin şansına bakalım.

Avrupa Minör elemesi 8 takımla yapılıyor ve iki gruba ayrılan 4’er takım, 2şerli şekilden gruptan cıkacak ve double-eleminationlı playoff süreci ile eleme sonunda son ikiye kalıp Katowice 2019 Major Challenger aşamasına kendini atmaya çalışacak. Aynı zamanda bu turnuvayı 3. tamamlayan takım, tüm Minörler’den (Asya, Amerika ve CIS) 3. takımlarla kendi arasında son bir şans için yarışacak.

A grubu

Mousesports

2018 yılının en iyi takımlarından biri olan Mouz için, açıkcası bu elemede yer almak rakipleri adına oldukça talihsiz bir durum. Önceki yıl performansı ve takımın durumunu düşünürsek legend olabilecek bir takım en alt elemeden başlıyor. Bu sebeple elemenin en büyük favorisi. Benim adıma da bir süpriz yaşanmasını bekliyorum.

Valiance

Sırp oyuncuların önderliğinde kurulan Valiance, özellikle Espiranto’nunda katkı vermeye başlaması ile tehlike bir takım oldu. Bu sene ESEA S29 MDL elemeleri oynayarak yıla giriş yapan, kısa süre önce Arena Bulls takımımız ile de karşılaşarak yakından takip etme şansı yakaladığımız ve geçen yıldan bıraktığı gibi görünen Valiance yinede bu elemeler için zayıf takımlardan biri olarak görünüyor. Sert rakiplere karşı şanslarını biraz düşük görüyorum.

Optic Gaming

Amerika kadrosundan Danimarka kadrosuna geçiş yaptıktan sonra daha stabil bir takım görüyoruz. Ancak k0nfig, JuGi gibi önemli yeteneklere sahip olmalarına rağmen büyük ölçekli başarılara henüz ulaşamadılar. 2019 yılı başında, bu turnuva öncesiş niko yerine takıma kattıkları eski fragsters oyuncusu refrezh fark yaratabilecek bir isim. Fragsters’ın son 2 yılda adını duyduysak baş aktörlerden biri o. Minör ve olası bir Major’da yakından takip edeceğim isimlerden biri olacak. Elemelerden çıkma şansları var ancak takımın aim oyuncularının günlük performans çok kritik olacak.

Team Vitality

Fransız CS:GO’sunun kurtuluşu olacak mı? Herkes aynı soruyu soruyor ve ZyWoO’nun üst düzey sahneye giriş yaptığı Vitality onun şimdilik omuzlarında. Takım kurulurken hala 5 sene öncesinin CS:GO’sunu oynayan Happy ile yollar sene başında ayrıldı ve yerine LDLC’den Alex katıldı. Bu takımın Fransa 1 numarası olup, çeşitlik orta ölçekli turnuvalar kazanmaması için sebep yok. Yeni gibi görünselerde, apEX & ZyWoO ikilisinin yüksek frag katkı potansiyeli, RpK’in istikrarı, NBK’in aklı ve bunları oynatabilecek bir Alex ile önemli bir takım olabilirler. Elemelerin gizli favorilerinden biri.

B grubu

North

Legend olabilecekken elemelerden çıkmaya çalışacak yine önemli bir takım var B grubundai oda North. Geçen yılın son aylarında CadiaN, gade ikilisi ile önemli bir kadro değişikliğine gitmiş olmasına rağmen, 2018 yılında Astralis’i yenebilmiş nadir takımlarından birinden bahsediyoruz. Yükselişteki Danimarka CS’sinin önemli takımı North, bu elemenin en büyük favorilerinden biri.

Windigo Gaming

Bubble, v1c7oR gibi oyuncuların yıllardır içinde bulunduğu Bulgar CS:GO’sunun aktif sahnedeki en önemli takımı Windigo. Disiplinli oyun ve yılların verdiği tecrübe ile yine buraları iyi oynayıp kendilerini süpriz bir şekilde Major’e atabilirler. Ülkenin yeni yıldız adayı 18 yaşındaki SHiPZ’in de son dönemlerde çıkış yapmasıyla çok tehlikeli bir takım Windigo

ENCE

Geçen yıl 4 kupa kaldıran ve bir dönem Finlandiyanın o şaşalı eski günlerine dönüyormuyuz dedirten oyunuyla ENCE çoğu takımın rakip olarak görmek istemediği türden bu oyunu oynuyor. Allu tecrübesine disiplinin ekleyip, sergej gibi CS:GO sahnesinin yeni en büyük yıldız adaylarından birini harmanlayarak bu elemede fark yaratabilirler. Yıl arası ile birlikte yaklaşık 1 aydır Ence’i izleyemiyoruz. Takım çok geriye gitmediyse çıkma şansları yüksek.

ex-SS

Ve son olarak takımımız ex-SS. Bildiğiniz gibi Major kadrolarının belirleneceği 1 ocak tarihinden yaklaşık 1 hafta önce Xantares, BIG’e transfer oldu ve ex-SS bu süreçte Türk asıllı Avustralyalı AWP oyuncusu yam ile anlaştı. Önce takımın durumuna baktığımızda, zaten bu organizasyon bulma döneminde bence çok hasar alan ve henüz organizasyon bulamayan ex-SS için işler oldukça kötüydü. Buna ek olarak takımın en önemli fark yaratan ismi ve genel anlamda onun üzerine oyun kurulan Xantares’in ayrılması bence işi krize soktu. yam tecrübeli bir isim ancak kariyerinin sonu yaklaşan ve bir süredir üst düzey CS’den uzak kalmış biri. O kadar kısa sürede vizesi olan ve uygun bir oyuncu bulmak çok zorken yam tercihini fazla sorgulamamak lazım. Ancak planlama kısmında o güne kadar beklenilmesi ile bazı yanlışların yapıldığını da söylemek lazım. Zaten SS’den ayrılmadan önce büyük formsuzluk yaşayan takım Xantares kaybı, organizasyon bulamama gibi konularla büyük sorun yaşamaya devam ediyor. North, ENCE ve daha kısa süre önce yenildikleri Windigo karşısında açıkcası gruptan çıkması bile oldukça zor görünüyor. Ama maçlar oynanmadan kazanılmaz, motive olup föküs olurlarsa neden olmasın?

About root

Recommended for you

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com