Genel

MAJ3R: “Yam bize tecrübe ve sakinlik kattı”

By

on

ex-Space Soldiers kaptanı Engin “MAJ3R” Küpeli, HLTV‘ye yaptığı açıklamalarda XANTARES’in ayrılışı, yam’ın takıma katılması ve Avrupa Minör turnuvasından bahsetti.

Beklenen bir soruyla başlayalım. Avrupa Minör’e katılma hakkı kazandıktan kısa bir süre sonra XANTARES takımdan ayrılıp BIG’e katıldı. Bu sizin için bir sürpriz miydi? Bu ayrılık sizi nasıl etkiledi?

Tabiki XANTARES’in ayrılışı bizim için bir sürprizdi. Koçumuzla oynamak zorunda kaldığımız Londra’daki Major turnuvasından sonra, takımla birlikte oturup geleceğimiz hakkında konuştuk ve birlikte oynamaya devam etmeye karar verdik. Sonrasında Minör Kapalı Elemeleri’ni daha iyi koşullarda oynamak için Prag’a gittik ve Avrupa Minör’e katılmaya hak kazandık. Bu süreçte koçumuz hardstyle, Calyx ve XANTARES’le birlikte 2 günü yolda geçirip 2000 kilometre yol kat ettik. paz ise vizesi yetişmediği için bizimle değildi. Kapalı elemeleri kazandık, Türkiye’ye geri döndük ve tekrar antrenmanlara başladık. Her şey normaldi.

Sonrasında tatil başladı. Bir akşam Teamspeak’te XANTARES bize takımdan ayrılma düşüncesinden bahsetti, fakat BIG hakkında hiçbir şey söylemedi. Takımdan ayrılmak istediğini, çünkü mutsuz olduğunu belirtti. Sonrasında onunla mutsuzluğunun sebebi hakkında konuştum ve başka bir takımdan teklif alıp almadığını sordum. O da bana BIG’in menajeri ve birkaç BIG oyuncusuyla iletişim halinde olduğunu söyledi (Bizden ayrıldıktan sonra BIG’le FACEIT Major’den beri iletişim halinde olduğunu öğrendim). Ve BIG’ın teklifi de onun için oldukça iyiydi.

XANTARES, onunla yaptığımız röportajda diğer oyuncuların onun kadar çalışmadığını ve yeterince hırslı olmadığını söyledi. Onun bu yorumları hakkındaki düşüncelerin neler?

Söylediklerine kesinlikle katılmıyorum ve bunu XANTARES’e de söyledim. Onun çalışkan olduğu bir gerçek. Her zaman diğerlerinden daha çok çalışıyordu, ama kendisi için çalışıyordu. Yani XANTARES çalışkan bir oyuncu, ama kendisi için.

Benim düşünceme göre, XANTARES takımın gelişmesine yardımcı olmadı. Ben ise aksine onun bana takımın gelişmesi konusunda yardımcı olacak kişi olmasını istiyordum. Ondan takımdaki diğer oyuncuların öğrenme sürecine destek olmasını ve onlara karşı daha öğretici olmasını istedim, çünkü onların içinde XANTARES daha tecrübeli olandı. Fakat o bunların hiçbirini yapmadı. Evet o oldukça iyi bir oyuncu, fakat soruna cevap olarak şunu söyleyebilirim ki XANTARES bizden daha motive değildi.

Avrupa Minör’e yam’la birlikte katılacaksınız. Neden onu tercih ettiniz ve diğer adaylar kimlerdi? Ayrıca, yam’ın Türkçesi nasıl?

Koçumuz hardstyle’la birlikte Minör öncesindeki kısa süreçte takıma kimin daha çok uyacağını düşündük. Türkçe konuşan birini almamız gerektiğini biliyorduk, çünkü 10 gün içerisinde takım içi iletişimi İngilizce’ye çevirmemiz imkansızdı. yam oldukça tecrübeli ve iyi bir oyuncu. Bize oldukça uyacağını düşünüyorum. Uzun zamandır bu oyunu oynuyor ve birçok büyük turnuvaya katıldı. Onu Avustralya bölgesinden tanıyorduk ve AWP oyunlarının iyi olduğunu biliyorduk. Bu da tam olarak eski kadromuzda eksikliğini çektiğimiz bir şeydi, bu yüzden bu iki taraf için de kazan-kazan durumuydu.

Bir hafta boyunca yam’la birlikte çalıştık. Her şey mükemmel değil, çünkü takımdaki yeni AWP oyuncusu rolü sebebiyle oyundaki birçok şeyi değiştirdik, fakat genel olarak baktığımızda iletişim ve takım ruhu daha iyi durumda. XANTARES’in gidişiyle birlikte biraz firepower kaybettik fakat yam’ın katılışı bize sakinlik ve tecrübe kattı.

Şu anda bir organizasyonla anlaşmış değilsiniz. Finansal sorunlar hazırlıklarınızı etkiliyor mu? Görüşmeler nasıl gidiyor?

Bu konu hakkında çok detaylı konuşmak istemiyorum, fakat evet, bazı insanlarla görüşüyoruz. Acele etmeden bizimle aynı düşünce yapısına sahip, uzun bir süre birlikte olabileceğimiz bir organizasyon bulmaya çalışıyoruz. Karşılıklı güven ortamını bulabileceğimiz bir organizasyonla çalışmak istiyoruz.

Biraz da Minör hakkında konuşalım. Beklentileriniz neler? Bootcamp yaptınız mı?

Tatil süreci sebebiyle, çoğu takım gibi, sadece 7 gün çalışma fırsatı bulabildik. Hedefimiz tabiki Majör biletini elde etmek. Bu hedefe ulaşmak için her şeyimizi vereceğiz. Turnuvada ENCE gibi birçok güçlü ekip var, fakat ben takım arkadaşlarıma güveniyorum. Bu Minör’de her takımın playoff aşamasına yükselme şansı var.

About Eusbolh

magical songs of enchaacha...

Recommended for you

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com