Röportaj

ngiN: “Ne Gerekiyorsa Onu Yapıyorum”

By

on

ESL Pro Lig Finalleri’nde yarı final gününde Engin “ngiN” Kor ile oturup konuşma fırsatı bulduk. Almanya’da doğup büyüyen ve 2 sene önce Space Soldiers’a transfer olan oyuncu ile Space Soldiers’ın son zamanlardaki performansını, support rolünde olmanın zorluklarını, Dust 2 ve Nuke’ü ve en iyi support oyuncusunun kim olduğunu konuştuk. Röportaj isteğimizi kabul ettiği için ngiN’e tekrardan teşekkür ederiz.

Space Soldiers öncesi geçmişin hakkında pek bir bilgi yok. Hangi takımlarda, kimlerle oynadın, Space Soldiers’a geliş hikayen nasıldı?

Eskiden birkaç tane küçük Alman takımında oynadım ben. Ama ondan sonra Space Soldiers beni gördü. Türk olduğumu biliyorlardı. Tugay (TuGuX) beni gördü işte. Tugay ile birkaç maç oynadım, Matchmaking. Ondan sonra Tugay bana “Bizimle bir tane resmi maç oynayabilir misin?” dedi, dedim tamam olur. Online bir turnuvaydı, final miydi tam hatırlamıyorum. Onu kazandık, ondan sonra işte teklif geldi bizimle oynamak ister misin diye. Öyle oldu.

Support rolündesin genel olarak. Support oyuncuları CS’yi pek bilmeyen kişiler tarafından en çok eleştiri alan oyunculardır. Senin de birçok kişiden eleştiri aldığını görüyorum sosyal medyada. Bir support oyuncusu olarak bu duruma alıştın mı?

Yazılanlara çok önem vermiyorum. Çünkü çoğu oyunu bizim gibi bilmiyorlar. Ama etki yapıyor mu? Etki eskiden yapıyordu ilk başlangıçta. Sen bunu yapamıyorsun, bunu bilmiyorsun vs… Ondan sonra dedim ki: “Ok, benim bu rolü yapmam gerekiyor. Çünkü bu takımda support lazım. Başka pozisyon gerekiyorsa onu da yapmam lazım.” Eskiden AWP de kullanıyordum, support da yapıyordum, ne gerekiyorsa onu yapıyorum.

Son zamanlardaki performansınızı nasıl buluyorsun? Eğer takımda bir sorun görüyorsan, bu sorunu nasıl çözeceksiniz?

Son dönemlerdeki performansımız eskisi gibi değil. Ama daha iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bu turnuvalardan tecrübe kazanmak ve daha iyi duruma getirmeye çalışıyoruz.

Dust 2’yi seviyor musun?

Evet! Dust 2’yi zaten eskiden oynuyorduk, iyiydik orada. Ondan sonra map pool’dan çıktı, şimdi yine geldi… Evet, seviyorum. Türk map’i zaten =)

Nuke değişti, haritaya update geldi. Ne düşünüyorsun, iyi mi kötü mü?

Bizim için iyi çünkü şu an Nuke’de çok iyi değiliz. Ama yeni update’e bakacağız henüz bakma şansımız olmadı.

Son sorum, sence en iyi support oyuncusu kim şu an dünyada?

Eskiden ben hep TACO’yu söylüyordum ama şu an bilmiyorum.

Zaten sürekli roller değişiyor günümüz CS:GO’sunda ve de kesin bir support olmayabiliyor takımlarda…

Evet kesinlikle. Xyp9x dersem, bazen o da farklı roller yapabiliyor, hep support kalmıyor yani.

 

Röportaj: Cem “bodie” Mollaoğlu

Fotoğraf: Adela Sznajder

 

About bodie

Recommended for you

Bir Cevap Yazın

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com