Röportaj

tarık: “Blast Pro Series İstanbul’u Dört Gözle Bekliyorum”

By

on

Geçtiğimiz hafta sonu Dallas’ta oynanan ESL Pro Lig 7. Sezon Finalleri’nde Tarık “tarik” Çelik ile konuşma fırsatı bulduk. Son majörün şampiyonu ve MVP’si, Cloud9’ın başarılı oyuncusu tarik’a Cloud9’ın son zamanlardaki performansını, Space Soldiers hakkındaki görüşlerini ve BLAST Pro Series İstanbul hakkında düşüncesini sorduk.

Buradaki performansınızdan bahset. Sence önceki turnuvalarınıza göre buradaki sıkıntınız neydi?

Bu turnuvaya gelirken çok fazla antreman şansımız olmadı. FNS takımın yeni lideri olarak halen takıma yeni ve alışma süreci doğal olarak zaman alıyor. Ama yine de bu turnuvalarda sonuç alabilmemiz ve iyi oynamamız önemli. Bu yüzden bahane bulmamak lazım. Umuyorum önümüzdeki turnuvalarda daha iyi oynamaya başlayacağız.

Sen liderken Majör’ü kazandınız. Birkaç ay sonra Stewie takımdan ayrılmak istedi. Sıkıntı değil, halen 4 tane yetenekli oyuncusunuz. Bu noktada, neden Stewie’nin yerine aynı tarz oyuncu getirmek yerine başka bir lider getirmekte karar kıldınız?

Bu karar genel olarak bana bağlıydı, liderlik yapmaya devam mı etmek istiyorum yoksa yeni bir lider getirmek daha mı iyi olur diye. Yeni lider getirmenin daha iyi olacağını düşündüm çünkü takım kaptanı olmanın yükü gittikçe artıyordu ve bazı zamanlarda ruhsuzluk hissetti çünkü ne yapacağımı bilmiyordum. Dürüst olmak gerekirse, benim için çok büyük bir yük haline geldi ve bu yüzden yeni bir lider aramaya karar verdik. Bu yüzden böyle bir yol çizdik. Yeni bir liderin takıma gelmesi kolay değil, zaman alacak, ama bence sonuç alacağız.

Space Soldiers’ı uzun bir süredir takip ediyorsun. Performansları hakkında ne düşünüyorsun? Uzun bir süredir üst düzey bir seviyede olan birisi olarak, sence onların da senin olduğu seviyeye gelmesi için ne yapmaları gerekiyor?

Space Soldiers’ı bu tarz turnuvalarda görmek harika. Büyük turnuvalara daha fazla gitmeye başladılar ki bu güzel bir şey, özellikle Türkiye CS:GO’su için. Ama daha önemlisi, ben onların daha iyi işler yaptığını görmek istiyorum. Türkiye’den çıkan bir takımın en üst düzey seviyede mücadele ediyor olarak görmek harika olur. Yapmaları gereken şey sıkı çalışmak. Sıkı çalıştıklarını biliyorum ama daha da sıkı çalışmaları ve her şeylerini vermeleri gerekiyor. Çünkü sonuç olarak bunu başarmaları gerekiyor. Onlara inanıyorum.

Birçok kişi bunu duymak istiyor, Türk severlerin ileride seni bir Türk takımında oynarken görecekler mi?

Gelecekte her şey mümkün. Söz konusu olamaz diyemem. Açıkçası ben bir Türk takımında oynamayı daha çok isterim. Ama an itibariyle pek mantıklı bir seçenek olarak görünmüyor. Ama gelecekte böyle bir şey söz konusu değil demiyorum.

Daha önce Türkiye’ye geldin mi? Ne kadar sıklıkta ziyarete gidiyorsun?

Türkiye’de daha önce birçok kere bulundum, sanırım 5-6 kere. Annem, babam ve kiz kardeşim hariç bütün sülalem Türkiye’de. Birkaç senedir zaman bulamadığım için gidemedim. Bu yüzden BLAST Pro Series İstanbul’u dört gözle bekliyorum çünkü hem Türkiye’yi ziyaret etmek hem de severlerime ulaşma şansım olacak.

Türk severlerine son olarak söylemek istediğin bir şey var mı? Türkçe yayın yaptığını ne zaman görecekler?

Kesinlikle benden bir Türkçe yayın bekleyin yakın zamanda. Umuyorum Space Soldiers ile bir partnerlik yapabiliriz ve belki onların birkaç oyuncusuyla beraber oynarım. Onun haricinde, hepinizi BLAST Pro Series’te görmeyi umut ediyorum. Turnuvayı canlı izlemeye gelmeyi sakın unutmayın, ve desteğiniz için de teşekkür ederim.

Röportaj: Cem “bodie” Mollaoğlu

Fotoğraf: Adela Sznajder

About bodie

Recommended for you

Bir Cevap Yazın

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com