Genel

XANTARES: “Hedeflerimiz aynı değildi”

By

on

İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş, HLTV‘ye yaptığı açıklamalarda ex-SpaceSoldiers’tan ayrılmasının sebeplerinden ve neden BIG’i seçtiğinden bahsetti.

Takımdan ayrılma kararınla ilgili neler söyleyebilirsin?
Takımdan ayrılma kararımın sebeplerinin başında oyuncuların motivasyon eksikliği geliyor. Bu yüzden en önemli sebeplerden birinin başarıya aç ve rekabetçi kişiliğim olduğunu söyleyebilirim. Eski takım arkadaşlarımın benim kadar hırslı olduğunu ve benim çalıştığım kadar çalıştıklarını düşünmüyordum. Kararımı bu sebepler doğrultusunda verdim.

Geçmişte birçok uluslararası organizasyondan teklif aldığını biliyoruz. Geçmişte bu teklifleri reddederken neden şu anda bunlardan birini kabul ettin?
Önceki teklifleri reddettim, çünkü SpaceSoldiers’la birlikte hedeflerime ulaşacağımı ve bir şeyler başaracağıma inanıyordum. Fakat son zamanlarda hedeflerimizin aynı olmadığımı fark ettim ve kısa bir süre önce organizasyondan da ayrılmış olduğumuz için, BIG’den gelen teklifi kabul ettim.

BIG sana nasıl ulaştı ve görüşmeler nasıl gitti? Biraz bu süreçten bahsedebilir misin?
BIG bana SpaceSoldiers organizasyonuyla yollarımızı ayırdıktan sonra teklif yaptı. Zaten BIG’in koçuyla geçmişten gelen bir arkadaşlığımız vardı, benimle de BIG adına o iletişime geçti. Teklifi yüz yüze görüşmek ve oradaki ortamı görmek için Almanya’ya gittim. Halihazırda tabseN ve gob b’yi tanıyordum. Ayrıca BIG’deki herkes bu süreç boyunca bana oldukça sıcak davrandı. Ben de tüm bu süreç sonunda teklifi kabul ettim.

Diğer takımlardan teklifler aldın mı?
Evet, birçok takımdan teklif aldım, bunlara FaZe ve mousesports da dahil. Fakat, geçmişte bu teklifler gelirken takımdan ayrılmayı düşünmüyordum. Takımdan ayrılmaya karar verdiğimde ise, BIG’deki sıcak ortam, bu ekiple başarılı olabileceğim inancıyla birleşti ve BIG’in teklifini kabul etmemi sağladı.

İlk kez yurtdışında yaşıyor olacaksın. Bu senin için ne ifade ediyor?
Yabancı bir ülkede başka bir takımla oynamak için tüm arkadaşlarını ve aileni arkada bırakmak büyük bir fedakarlık. Başlarda kendimi yalnız hissedeceğimi düşündüm, fakat ilk andan itibaren, hem oyuncular hem de yöneticiler bana sanki yıllardır yakın arkadaşmışız gibi davrandı.

BIG geçtiğimiz Major’de ilk 8’de bitirerek önümüzdeki Major için yerini garantilemişti. Bu senin tercihinde bir faktör müydü? Major’deki hedeflerinizle ilgili konuşma fırsatı yakaladınız mı?
BIG, oturmuş, başarılı ve kendini kanıtlamış bir organizasyon. Tabiki bu da tercihimdeki etmenlerden biriydi. Bunlara ek olarak benim de takıma katacaklarımla birlikte çok daha büyük şeyler başaracağımıza inanıyorum. Eğer hedeflerimiz aynı olmasaydı BIG’e katılmış olmazdım. Kesinlikle aynı amaçları gütüyoruz ve her zaman daha iyisini hedefliyoruz. Hedefimiz çıkabileceğimiz en yüksek seviyeye çıkmak.

About Eusbolh

magical songs of enchaacha...

Recommended for you

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com