Değerlendirme

ZOTAC Cup Masters İncelemesi

By

on

Hong Kong’un Wan Chai şehrinde düzenlenecek Zotac Cup Masters 24 Ağustos’ta başlıyor. $300.000 ödül havuzlu turnuva, 3 kıtadan 8 takıma ev sahipliği yapacak. 3 gün sürecek turnuvada tekli eleme sistemi(alınan ilk mağlubiyette takım turnuvadan elenir) kullanılacak. Çeyrek final ve yarı finaller Bo3, final ise Bo5 formatıyla oynanacak. Turnuva sonunda şampiyon olan takım $200.000, ikinci takım $60.000, üç ve dördüncü takımlar ise $20.000’lık ödülün sahibi olacak.

Turnuvada yer alacak takımların seviyesine göre oldukça yüksek bir ödül havuzuna sahip olan ZOTAC Cup’da çeyrek final eşleşmeleri de belirlenmiş durumda:
🇨🇳 Flash vs. 🇧🇷 MIBR
🇨🇳 TYLOO vs. 🇵🇱 Kinguin
🇰🇷 MVP PK vs. 🇵🇱 Virtus.pro
🇨🇦 Ghost vs. 🇩🇰 OpTic

Ghost
🇩🇪 kRYSTAL 🇨🇦 steel 🇺🇸 koosta 🇨🇦 Subroza 🇨🇦 Wardell

CS:GO sahnesinde yeni sayılabilecek ekiplerden biri olan Ghost, Hong Kong’a büyük soru işaretleriyle geliyor. Haziran ayında DreamHack Masters Stockholm Elemeleri’yle başlayan süreçte oldukça uzun bir galibiyet serisi yakalasalar da Temmuz ayının sonunda 🇺🇸 Matt ‘Pollo‘ Wilson ile yollarını ayırıp 🇩🇪 Kevin ‘kRYSTAL‘ Amend’i kadrolarına katttılar. Ve oyuncu arasından önce kRYSTAL ile sadece iki maç oynama şansı buldular. Dünya sıralamasında 37. sıradalar ve şimdiye kadar kendilerini büyük takımlara karşı kanıtladıklarını da söylemek oldukça zor olur. Çeyrek finalde ise karşılarında Avrupa’nın güçlü ve potansiyeli yüksek ekiplerinden OpTic olacak. Her ne kadar yeni kadrolarıyla oyunlarına yeni şeyler katabilecek olsalar da, bu turnuvada pek şansları olduğuna inanmıyorum.

MVP PK
🇰🇷 solo 🇰🇷 glow 🇰🇷 zeff 🇰🇷 XigN 🇰🇷 minixeta

Asya sahnesinin güçlü ekiplerinden MVP PK’in yeni kadrosunun kendini kanıtlama zamanı geldi. Uzun bir aranın ardından son 10 günde 25 harita oynadılar ve bu haritaların 18’ini kazandılar. Starseries I-League Elemeleri’nde mutlu sona ulaşamasalar da oynadıkları son turnuva olan IEM Chicago Asya Kapalı Elemeleri’nde mükemmele yakın performans sergileyip 9 haritanın 9’unu da kazandılar. Her ne kadar bu maçlardaki rakipler nispeten kolay sayılabilse de çoğu takımın oyuncu arasında olduğu bu dönemde son 10 günde 25 harita oynamış olmak onlar için oldukça faydalı bir istatistik. Çeyrek final eşleşmesinde ise rakipleri CS:GO sahnesinin en önemli figürlerinden biri olan Virtus.pro olacak. Uzun bir zamandır beklenen performansı veremeyen Virtus.pro karşısında şanslarının oldukça yüksek olduğuna inanıyorum ama bunun için minixeta ve XigN‘in IEM Chicago Elemeleri’ndeki üst düzey performansını devam ettirmesi gerekiyor.

Kinguin
🇵🇱 TaZ 🇵🇱 MINISE 🇵🇱 rallen 🇵🇱 reatz 🇵🇱 mouz

Kadrosunda oldukça tecrübeli isimler bulunduran Polonya ekibi Kinguin, eski Virtus.pro oyuncusu 🇵🇱 Wiktor ‘TaZ‘ Wojtas’ın liderliğinde bu turnuvada sürpriz arayacak. Buraya formda geldiklerini söylemek güç olur. Son bir aylık süreçte sadece 3 maç oynadılar ve bu 3 maçta güçsüz sayılabilecek ekiplere karşı tek bir harita dahi kazanamadılar. Aynı zamanda uzun bir süredir bir arada oynayan bu kadronun kendilerini üst seviyeye taşıyacak o adımı bir türlü atamadığı gerçeği de ortada. Çeyrek finaldeki rakipleri TYLOO ise Kinguin’e kıyasla çok daha formda bir ekip ve aynı zamanda bu eşleşmenin de açık favorisi konumunda. Şapkadan tavşan çıkarsalar dahi bu turnuvada pek şansları olduğuna inanmıyorum.

Flash
🇨🇳 Summer 🇨🇳 AttackeR 🇨🇳 zhokiNg 🇨🇳 LOVEYY 🇭🇰 Freeman

Turnuvadaki bir diğer Asya ekibi olan Flash da turnuvaya eli sıcak gelen ekiplerden biri. Son iki haftada 26 harita oynadılar ve bunların 17’sini kazanmayı başardılar. Ama tabi yine MVP PK’da bahsettiğimiz gibi oynadıkları takımların kalitesi de tartışmamız gereken konulardan biri. Asya’nın önemli ekiplerinden biriler fakat MIBR, OpTic gibi ekiplerin olduğu bir turnuva onların seviyesinden oldukça yukarıda. Zaten çeyrek finalde MIBR’la oynacaklarını da düşünürsek Hong Kong serüvenlerinin oldukça kısa süreceğine inanıyorum.

MIBR
🇧🇷 FalleN 🇺🇸 tarik 🇧🇷 fer 🇺🇸 Stewie2K 🇧🇷 coldzera

Sadece turnuvanın değil, dünyanın da en iyi takımlarından biri olan MIBR, Hong Kong’a açık ara favori olarak geliyor. Yeni transferleri 🇺🇸 Tarik ‘tarik‘ Celik’le birlikte oynadıkları 3 maçta bekleneni verememiş olsalar da 1 aylık aranın onlar için hem iletişim hem de oyun planı açısından oldukça yararlı olduğuna inanıyorum. Stewie2K‘yle başlayan takım içi iletişim dilini Portekizce’den İngilizce’ye çevirme süreci tarik‘in de takıma katılımıyla takım başarısı için oldukça kritik bir hale geldi. Kağıt üzerinde Hong Kong’daki bütün takımlardan iki üç gömlek üstte olan MIBR için bu turnuvanın yaklaşan FACEIT Majör öncesinde önemli bir motivasyon kaynağı olacağını ve oldukça baskın bir performans sergileyeceklerini düşünüyorum.

OpTic
🇩🇰 Snappi 🇩🇰 cajunb 🇩🇰 JUGi 🇩🇰 gade 🇩🇰 k0nfig

Son zamanlarda adından fazlasıyla söz ettirmeye başlayan Danimarka ekibi OpTic, bu turnuvada MIBR’ı durdurma konusunda en büyük sürpriz adayı. Geçtiğimiz 3 ayda oldukça iyi performans sergileyen ve şu anda HLTV sıralamasında 15. sırada olan ekip eğer online turnuvalardaki performansını LAN’a taşımayı başarırsa ilerleyen dönemde çok daha yukarı sıralara tırmanabilir. FACEIT Avrupa Minör ve DreamHack Masters Stockholm Elemeleri’nde oldukça iyi performans sergilediler ve oyunlarını bir üst seviyeye çıkardılar. Her ne kadar Starseries I-League Elemeleri’nde bekleneni veremeseler de 1 stand-in’le oynadıkları için o turnuvadaki performanslarını bir ölçüt olarak kabul etmememiz gerektiğine inanıyorum. Çeyrek final eşleşmesine baktığımızda ise Ghost karşısında favori olduklarına inanıyorum ve eğer oyuncu arası öncesindeki performanslarını devam ettirirlerse bu turnuvada ciddi bir yarışmacı olacaklarını düşünüyorum.

TYLOO
🇨🇳 Mo 🇨🇳 DD 🇮🇩 BnTeT 🇨🇳 somebody 🇮🇩 xccurate

Şu anda Asya sahnesinin en güçlü takımı konumunda olan Çin-Endonezya ekibi TYLOO, bu turnuvaya büyük hedeflerle geliyor. Bu yılın başından beri istikrarlı şekilde perfomansını yukarıya çeken ekip bu ayın başında IEM Shangai’da aldığı 2.likle birlikte HLTV sıralamasında 10. sıraya kadar yükseldi. Aynı zamanda IEM Syndey ve CS:GO Asia Championship’de 3.lükleri bulunan TYLOO için verebileceğimiz en ilginç istatistik, ekibin Asya’da oynanan bütün büyük turnuvalarda oldukça iyi performans sergilerken Asya dışındaki turnuvalarda maç kazanmakta bile zorlanması. Bazıları için bu istatistik pek bir şey ifade etmese de Hong Kong’da oynanacak bu turnuvada TYLOO’nun son zamanlardaki formuyla birlikte oldukça ciddi bir şampiyonluk şansı olduğuna inanıyorum. Yarı finaldeki olası bir MIBR maçı turnuva için erken final niteliğinde olabilir.

Virtus.pro
🇵🇱 NEO 🇵🇱 pashaBiceps 🇵🇱 byali 🇵🇱 MICHU 🇵🇱 snatchie

Geçmişte CS:GO sahnesinin en önemli ekiplerinden biri olsa da uzun bir süredir vasatın üstüne çıkamayan Virtus.pro takımın yıldız isimlerinden 🇵🇱 Janusz ‘Snax‘ Pogorzelski’in takımdan ayrılışının ardından yaralarını sarmaya çalışıyor. Snax‘in yerine bir süre 🇵🇱 Piotr ‘morelz‘ Taterka’yı deneseler de sonunda AGO’dan tanıdığımız 🇵🇱 Michał ‘snatchie‘ Rudzki’de karar kıldılar. IEM Shangai’da biraz toparlanmış gibi dursalar da hala beklenenden çok uzaktalardı. Zaten onlar da bu performanstan memnun olmamış olsalar gerek ki snatchie‘yi takıma kattılar. Yeni bir beşliyle Hong Kong’a geliyorlar ve hala kağıt üstünde oldukça güçlü bir ekipler. Yeni transferleri snatchie‘yle birbirlerine ne kadar alıştılar, eski Virtus.pro’yu gelecekte yeniden görebilecek miyiz, pashaBiceps artık beklenen performansı verebilecek mi gibi birçok soru bu turnuvada cevaplanacak. Her şeye rağmen çeyrek final eşleşmesinde favori taraflar, yarı finaldeki olası OpTic eşleşmesinde de şansları olduğuna inanıyorum. Eğer oyuncu arasını iyi değerlendirdilerse bir sürpriz neden olmasın?

About Eusbolh

magical songs of enchaacha...

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com